KPOSND_logo
picture_SND

5 Feb 2020

Ponuka zo Slovenskej filharmónie

Pridal ostertagova

Vo štvrtok a v piatok, 13. a 14. februára  zaznie v Koncertnej sieni SF v interpretácii Slovenskej filharmónie a Slovenského filharmonického zboru /Thomas Lang, zbormajster/   jediné celovečerné oratórium Roberta Schumanna Raj a Peri pre sóla, zbor a orchester v naštudovaní  talianskeho dirigenta Fabrizia Venturu. Sólistami večera budú Ursula Langmayr, soprán / Peri, Johannes Czernin tenor / Rozprávač, Petra Nôtová soprán / Dievča, Jana Kurucová mezzosoprán / Anjel, Juraj Hollý tenor / Mladý muž, Aleš Jenis basbarytón / Gazna.

Schumanovo oratórium zaznelo v minulosti v bratislavskej Redute iba jedenkrát v apríli 1979.

Pre členov KPO SND ponúkame vstupenky na tento koncert po 4 €. Zakúpiť si ich môžu v Pokladnici SF po predložení preukazu.

Pokladnica je otvorená v pondelok od 9-14,00, ut – pia 13-19,00.

Robert Schumann v spolupráci s Felixom Mendelssohnom Bartholdym aktivizoval v Nemecku proces cieľavedomej revitalizácie tvorby Johanna Sebastiana Bacha a Georga Friedricha Händla. Vďaka týmto autorom sa Schumann okrem iného oboznamoval so zákonitosťami oratória a kantáty. Jeho jediné oratórium Raj a Peri na motívy orientálnej poémy Thomasa Moora Lalla – Rookh teda stojí na pevnom základe. Pridanou hodnotou je Schumannov zámer vystihnúť mystiku perzskej kultúry, v ktorej je éterická postava Peri výdatným zdrojom inšpirácie.

Prajeme pekny zážitok

 

Leave a Reply

Message: