KPOSND_logo
picture_SND

22 Sep 2020

Bohatá ponuka zo Slovenskej filharmónie pre členov KPO SND – aktualizované

Pridal ostertagova

Milí priatelia a priaznivci Slovenskej filharmónie, posielam ponuku najbližších koncertov, ak by ste mali chuť prísť vypočuť si hudbu do koncertných sál naživo:

V prípade záujmu o niektorý z komorných koncertov SF  je nutné prihlásiť sa  výlučne mailom na: cicero12@centrum.sk  a uviesť  svoje meno a priezvisko, číslo členského preukazu a koncert, o ktorý máte záujem . Cena vstupenky pre člena KPO SND  je 5€

 Komorné koncerty :  1. V pondelok 28. septembra 2020 zaznie recitál mladej slovenskej sopranistky Slávky Zámečníkovej, od septembra členky Viedenskej štátnej opery, s klavírnym sprievodom Matthiasa Samuila. V Bratislave sa predstaví recitálom zostaveným z diel piesňovej tvorby obdobia romantizmu i známymi opernými áriami. Koncert sa uskutoční o 19.30.

2. Slovenský komorný orchester uvedie 1. októbra 2020 v Stĺpovej sieni Slovenskej filharmónie diela Jána Levoslava Bellu, Antonína Dvořáka a Johannesa Brahmsa. Ich tri sláčikové kvintetá, prenesené do znenia komorného sláčikového orchestra v úprave umeleckého vedúceho a huslistu SKO Ewalda Danela, sa prvýkrát ocitnú spolu na programe jedného koncertného večera. Koncert zaznie pri príležitosti 60. výročia vzniku orchestra, ktorý založil legendárny Bohdan Warchal (1930 – 2000). Koncert sa uskutoční o 19.30.

3. Čítanie z azda najslávnejšieho listu v svetových kultúrnych dejinách – objaveného Beethovenovho listu Nesmrteľnej milenke (doposiaľ sa nikomu nepodarilo zistiť komu skladateľ napísal toto vyznanie), v podaní Jána Galloviča, člena Činohry SND, zaznie 2. októbra v Malej sále Slovenskej filharmónie na komornom koncerte s názvom Nesmrteľná milenka. Čítanie bude prepojené s Beethovenovými, doteraz na Slovensku málo uvádzanými piesňami o láske v interpretácii slovenských operných spevákov Jany Kurucovej a Juraja Hollého, známych najmä z nemeckých operných scén. Na klavíri ich bude sprevádzať Róbert Pechanec. Koncert zaznie pri príležitosti 250. výročia narodenia Ludwiga van Beethovena. Koncert sa uskutoční o 19.30.

4.  Z pôvodného programu 56. ročníka Bratislavských hudobných slávností si poslucháči vypočujú aj koncert Moyzesovho kvarteta, ktorý zaznie pri príležitosti 45. výročia vzniku tohto najstaršieho slovenského sláčikového kvarteta. Program koncertu (3. októbra v Malej sále Slovenskej filharmónie) ponúkne diela Johanna Nepomuka Hummela, Romana Bergera či Maurice Ravela. Koncert sa uskutoční o 16.00.

5.  Posledný z pätice koncertov bude patriť 9. októbra komornému súboru Quasars Ensemble, ktorý prichádza s ďalšou sondou do sveta originálnych ansámblových kompozícií slovenských autorov. Popri diele deväťdesiatnika Romana Bergera zaznie na koncerte aj skladba nedávno zosnulého deväťdesiatnika Pavla Šimaia, a koncert pripomenie aj nedožité osemdesiate výročie narodenia Juraja Beneša a Jozefa Sixtu. Pestrú paletu zaujímavých diel dopĺňa skladba Musica Concertino banskobystrického osemdesiatnika Vojtecha Didiho. Koncert sa uskutoční o 19.30.

P.S. Na koncertoch je obmedzený povolený počet návštevníkov. Sedí sa v každom druhom rade. Sú zabezpečené všetky hygienické opatrenia. Účasť na koncerte je v rúšku.

Brilantná Slávka Zámečníková - Viera Polakovičová (blog.sme.sk)
 
Slovenský komorný orchester – program a vstupenky online |  www.kultura.lucenec.sk

 

Kniha: Záhady Nesmrteľnej milenky. Beethoven, ženy, Slovensko (Milan Vároš)  | bux.sk
Moyzesovo kvarteto | CITYLIFE

Quasars Ensemble | Bratislava Music Festival

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Message: