KPOSND_logo
picture_SND

10 Sep 2021

Otvorenie opernej sezóny v SND

Pridal ostertagova

Opera Slovenského národného divadla  pozýva na otvorenie opernej sezóny, ktorú začne už tento piatok a sobotu výpravnou grand operou Giuseppe Verdiho Aida.
 
Monumentálna operná dráma Giuseppe Verdiho Aida prenesie divákov stovky rokov späť do egyptských chrámov, na brehy rieky Níl, kde sa stanú svedkami intímneho príbehu zakázanej a neopätovanej lásky. Staroveká egyptská civilizácia, grandiózna scéna, stovky exotických kostýmov, masové baletné a zborové čísla a emóciami nabité árie, na ktorých pozadí sa odohráva intímny príbeh zakázanej a neopätovanej lásky. 
 
V inscenácii v SND stvárnia postavu etiópskej princeznej Aidy dve hosťujúce interpretky par excellence – Mária Porubčinová (v piatok 10. septembra 2021) a Maida Hundeling (v sobotu 11. septembra 2021).
 
Aida – piatok 10. septembra (M. Porubčinová, M. Fabianová, P. Mikuláš, O. Šaling, J. Galla, S. Tolstov, A. Banásová, dir. R. Štúr)
Aida – sobota 11. septembra (M. Hundeling, T. Kružliaková, M. Lehotský, J. Benci, D. Čapkovič, J. Galla, A. Banásová, dir. R. Štúr)
 
Piatkové predstavenie Aidy sa bude niesť v znamení debutu – po prvýkrát sa ako Radames predstaví slovenský tenorista Ondrej Šaling, ktorý sa zároveň po niekoľkých rokoch úspešného pôsobenia v zahraničí vracia do súboru Opery SND.
Scéna z Opery Aida.

Leave a Reply

Message: