KPOSND_logo
picture_SND

23 Okt 2020

72. koncertná sezóna Slovenskej filharmónie začne ONLINE s novým šéfdirigentom Danielom Raiskinom Raiskinom

Pridal ostertagova

Slovenská filharmónia pozývame  sledovať otvárací koncert 72. sezóny v priamom prenose z Koncertnej siene SF.

PIATOK 23. 10. o 19.00 hod. 

Sledovať ho môžete na stream.filharmonia.sk a facebookovej stránke #SlovakPhil.

Piatkový live-stream bude zároveň inauguračným koncertom nového šéfdirigenta SF Daniela Raiskina, rodáka z Petrohradu trvalo žijúceho v Amsterdame.         Daniel Raiskin je absolvent Petrohradského konzervatória, svoje štúdium si prehĺbil na majstrovských kurzoch u Marissa Jansonsa, Neeme Järviho, Jormu Panulu a Woldemara Nelssona. V súčasnosti je hudobným riaditeľom Winnipeg Symphony Orchestra, hlavným hosťujúcim dirigentom Belehradskej filharmónie a hosťom mnohých popredných orchestrov v Európe, Severnej Amerike, Ázii a Tichomorí. So Slovenskou filharmóniou spolupracuje od roku 2010.

Pred otváracím koncertom sezóny šéfdirigent SF Daniel Raiskin hovorí: „Koronakríza navždy zmenila život, ako sme ho poznali. V myšlienkach som s tými, ktorí stratili svojich milovaných blízkych v boji s touto hroznou chorobou alebo s ňou ešte stále bojujú. Napriek všetkému, čo sa momentálne deje na Slovensku a vo svete, verím, že kľúčovou súčasťou zodpovednosti nás umelcov je rozvíjať a zdieľať náš talent na vzbudenie nádeje a pozdvihnutie ducha, aby ľudia vedeli, že môžu čeliť zajtrajšku.

Z tohto dôvodu sa veľmi teším na otvárací koncert 72. koncertnej sezóny Slovenskej filharmónie, ktorý bude odvysielaný online, bez prítomnosti publika.

Náš program sa bude skladať z hudby Josepha Haydna a Johannesa Brahmsa – ich symfónie sú skutočnými piliermi orchestrálnej hudby a dávajú našim vynikajúcim hudobníkom mnoho príležitostí skutočne zažiariť. Tiež vzdáme hold jednému z popredných slovenských skladateľov Eugenovi Suchoňovi, ktorého Malú suitu s passacagliou považujem za osobitne príťažlivú,“ hovorí pred piatkovým online koncertom nový šéfdirigent SF Daniel Raiskin.                             „Úprimne sa teším na tú chvíľu, keď budeme schopní opätovne privítať naše obecenstvo v koncertnej sieni a keď si obecenstvo bude môcť vychutnať čaro živého koncertu. Kým sa tak stane, budeme – slovami legendárneho Leonarda Bernsteina  – hrať hudbu intenzívnejšie, krajšie a oddanejšie ako kedykoľvek predtým,“ uzatvára nový šéfdirigent.

23. 10. 2020 Koncertná sieň Slovenskej filharmónie, 19:00 (online stream)

Otvárací koncert 72. sezóny Slovenskej filharmónie

Inauguračný koncert nového šéfdirigenta Slovenskej filharmónie Daniela Raiskina

 

Slovenská filharmónia, Daniel Raiskin, dirigent

Program:

Joseph Haydn: Symfónia č. 41 C dur, Hob. I:41

Eugen Suchoň: Malá suita s passacagliou, op. 3

Johannes Brahms: Symfónia č. 1 c mol, op. 68

Leave a Reply

Message: