KPOSND_logo
picture_SND

2 Mar 2020

Predpremiérové matiné AIDA a výstava Tajomný Egypt

Pridal ostertagova

Opera Slovenského národného divadla pozýva svojich návštevníkov na tradičné operné matiné k pripravovanej inscenácii opery Giuseppe Verdiho Aida. V zaujímavej diskusii tvorcov a interpretov sa predstavia režisér Pavol Smolík, kostýmová výtvarníčka Ľudmila Várossová, archeologička Veronika Dubcová, ako i sopranistka Andrea Danková. Okrem informácií o historických súvislostiach, Verdiho tvorivých impulzoch a dejinách inscenačnej a interpretačnej praxe na matiné zaznie Verdiho hudba a nebudú chýbať ani zaujímavosti z kuchyne slovenskej egyptologickej komunity, ktorá sa môže pochváliť viacerými úspechmi. Podujatie, ktoré sa uskutoční v Modrom salóne novej budovy SND, bude moderovať dramaturg inscenácie Martin Bendik.

8. marec 2020 (nedeľa) 10:30

Modrý salón NB SND

Vstupné 2€

 
Tajomný Egypt: Od archeologického výskumu po operu
V novej budove Slovenského národného divadla bude pri príležitosti premiéry Verdiho opery AIDA inštalovaná výstava o starovekom Egypte.
 
V utorok 3. 3. 2020 o 18.00 h vás srdečne pozývame na vernisáž výstavy Tajomný Egypt: Od archeologického výskumu po operu do priestorov Clubu Opera na 1. poschodí foyeru SND. Výstavu pripravil Ústav orientalistiky Slovenskej akadémie vied so svojimi partnermi ako dar Opere SND pri príležitosti jubilejnej 100. sezóny SND.
Výstava, ktorá je zároveň sprievodným podujatím k pripravovanej inscenácii Verdiho opery Aida, predstaví kultúru starovekého Egypta, historické postavy i staroegyptské božstvá prezentované v pripravovanom Verdiho opuse. Svet starovekých Egypťanov tvorí významnú inšpiráciu pre všetkých tvorcov, ktorí sa podujali inscenovať toto monumentálne operné dielo. V rámci vernisáže zaznie aj recitácia v staroegyptčine aj hudobné čísla z opery Aida.
 
Vstup na vernisáž je voľný, výstavu si návštevníci Slovenského národného divadla môžu pozrieť do 31. 3. 2020.
 
Zároveň vás pozývame aj na slávnostné premiéry opery Giuseppe Verdiho AIDA, ktoré sa uskutočnia 13. a 14. 3. 2020 v Sále opery a baletu novej budovy SND.

 

 

 

Leave a Reply

Message: